Zorlu Ailesi'nin büyüğü, babam Mehmet Zorlu bize en başta dürüstlüğü ve ticaret hayatında güveni öğretti. Biz daha çocukken, beraber çalıştığımız yıllarda babam her adımımızı yakından izler, bir siparişin müşteriye sorunsuzca ulaştırılmasına özen gösterirdi. Babam Mehmet Zorlu’ya göre, ticaret sadece mal satmak değil, müşteriyi mutlu etmek ve kendine duyulan güveni boşa çıkarmamaktı. Bu prensip, hâlâ Zorlu Grubu’nun temel ilkelerinin en başında geliyor.


Babam bize hep, “Yapamayacağınız şeyler için söz vermeyin. Söz verdiyseniz, ne pahasına olursa olsun onu yerine getirin. İsterseniz işinizi kaybedin, ama size duyulan güveni ve itibarı kaybetmeyin” derdi. Bugün ben de iş yaşamında en büyük servetin itibar olduğuna inanırım. Grubumuzun geçmişine baktığınızda bu konunun imza attığımız her işte, ilk öncelik olduğunu görürsünüz. Bugün tekstilde 40-45 yıldır bizimle çalışan müşterilerimiz var. İşler babadan evlada, evlattan toruna devredilmiş ancak bizden kopmamışlar. Biz bu güveni bugün dünyanın en son teknolojilerini üreten markamız Vestel’de de başarıyla inşa ettik.


Vestel bugün Türkiye’nin en güçlü, güvenilir ve itibarlı markaları arasında yer alıyor. Biz bu gücü müşteri memnuniyetinde, teknolojik gelişimde, üretim ve yönetim süreçlerinde emek vererek, güven vererek, değer vererek yarattık. Sonunda, çalışanlarımızdan başlayarak, kader birliği yaptığımız tüm paydaşlarımıza, “Vestel varsa, güven vardır” fikrini aşılamayı başardık. Vestel’in bugün elde ettiği başarılarda çalışanlarımızın bu değeri hissetmelerinin ve Vestel ailesinin bir parçası olmaktan mutlu olmalarının önemli bir payı var. Bugün Avrupa'nın tek alan üzerinde kurulu en büyük üretim kompleksi olan Vestel City, Türkiye'nin Ar-Ge, teknoloji ve üretim gücünü dünyanın dört bir yanına ihraç ediyor. Gururla taşıdığımız “Made in Vestel” iddiasını geleceğe de güvenle taşıyabilmek için yetenekli, azimli, çalışkan gençlere her zaman ihtiyacımız var. Ar-Ge’de, inovasyonda, markalaşmada ilerlemek için ülkesine inanan gençlerin kurdukları hayalleri ben de onlarla paylaşıyorum. Türkiye’yi Avrupa’nın Uzakdoğu’su yapma hedefiyle attığımız adımların, Türkiye’ye değer katmak için yarışan yeni nesillerin katkılarıyla daha da somutlaşacağına inanıyorum.


Bugüne kadar ilklerin öncüsü olan Vestel çatısı altında, hem Vestel’in hayallerine hem de kendi hayallerine hayat vermek isteyen gençlerimizi ailemizin bir parçası olarak görmekten mutluluk duyacağım.

Sevgi ve saygılarımla.Ahmet ZORLU

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı