Sorumluluk Almayı Seviyoruz!

Sosyal sorumluluk bilinci yüksek bir şirket olarak faaliyet gösterdiğimiz çeyrek asrı aşkın süredir kendi gelişimimizi toplumun gelişiminden ayrı tutmuyoruz. Bugüne kadar imza attığımız kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarını işimizden ayrı görmeyerek, işimizde gösterdiğimiz hassasiyeti, performansı ve inancı sosyal sorumluluk projelerine de yansıtıyoruz. Bu minvalde, 2003 – 2009 yılları arasında, tüm sporların referans noktası olarak kabul edilen atletizme destek vererek bu yaklaşımımızı gerçeğe döktük. 2008'den bu yana ise Bir Dilek Tut Derneği'nin dilek sponsorluğunu üstleniyoruz.

Türk Atletizminin yanındayız

2003 yılından 2009'a kesintisiz sürdürdüğümüz "Vestel Türk Atletizminin Yanında" sosyal sorumluluk projesi, atletizmin ülkemizde gelişerek uluslararası düzeye erişmesi ve Türk gençliğinin atletizme ilgisinin artırılması hedeflerine yönelik çalışmalardan oluşuyordu. Bu çerçevede, bugüne kadar bireysel sporcu ve antrenör sponsorluklarının yanı sıra öğrenci atletizm aktivitelerinden yarışma sponsorluklarına, atletizm konulu eğitim seminerlerinden www.vestelatletizm.com web sitesine ve yıllık atletizm istatistik kitabına kadar pek çok çalışma gerçekleştirdik. Proje kapsamında verdiğimiz kesintisiz destekle bugüne kadar 26 farklı atlete ve 24 farklı antrenöre sponsorluk sağladık. Vestel tarafından desteklenen atletler, uluslararası turnuva ve şampiyonalarda 87'si altın olmak üzere toplam 197 madalya kazanırken, yarışlarda bir atletin birden fazla yaş kategorisinde kırdığı rekorlarla birlikte tam 131 Türkiye rekoruna imza attılar.

Make a wish

Toplumun gelişmesinde umut, dayanma gücü ve sevinç duygularının güçlendirilmesinin büyük etkisi olduğu inancıyla 2008 yılından beri Bir Dilek Tut Derneği'nin dilek sponsorluğunu üstleniyoruz. Bir Dilek Tut Derneği, Türkiye dâhil 36 ülkede hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden 3-18 yaş arası çocuklara umut vermek amacıyla faaliyet gösteriyor. Hayata tutunmaya çalışan çocukların dileklerinin gerçeğe dönüşmesini sağlayan bu derneğe, Mehmet Zorlu Vakfı'nın katkısıyla her ay bir dileğin gerçekleştirilmesi için ayni ve maddi destek sağlıyoruz.